wyszukiwanie zaawansowane
1 » Jak wybrać śpiwór do wózka- poradnik2

Kontakt

 • Incar
  Kmicica 4c / 9
  92-433 Łódź
  tel: 42 670 10 62
  tel: 501 74 74 44
  NIP: 725-002-47-90
 • E-mail:biuro@nakina.pl
 • Telefon42 670 10 62
  501 74 74 44
 • Gadu Gadu1694951
 • Godziny działania sklepuponiedziałek- piątek 12.00 - 18.00

Jak wybrać śpiwór do wózka- poradnik

Poniższy poradnik stworzyliśmy na podstawie naszych własnych, wieloletnich doświadczeń w sprzedaży śpiworów Womar. Nasze uwagi są tylko sugestią, by śpiworek najładniej leżał w wózku, nie marszczył się, a obsługa zamków nie była kłopotliwa.

Śpiworek do wózka czy fotelika to niezbędny element zimowego wyposażenia dla malucha. Zazwyczaj kierujemy się wyglądem lub kolorem. Niestety nie tylko to decyduje o poprawnie dobranym śpiworku. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje, które ułatwią wybór odpowiedniego śpiworka.


Najważniejsza czynnością przed wyborem śpiworka jest ... pomiar szerokości wózka w biodrach dziecka.
jak wybrać śpiwór do wózka
 • Pomiaru dokonujemy w miejscu gdzie wózek jest najwęższy, czyli w biodrach dziecka.
 • Mierzymy w tym miejscu szerokość WEWNĘTRZNĄ wózka.
Uzbrojeni w tą wiedzę możemy przystąpić do wyboru śpiworka.

W zależności od szerokości wózka możemy wybierać spośród następujących modeli:
 
 
Szerokość wewnętrzna wózkaOdpowiednie modele śpiworków
do 34 cmTak wąskie wózki niestety wykluczają śpiworki z owczą wełną, gdyż sama wełna w śpiworze ma 2-3 cm grubości. Zmniejsza to dodatkowo o 4-6 cm miejsce dla malucha. Niestety wielu producentów robi tak wąskie wózki. 
Pozostaje więc tylko polarowy śpiwór. W tym przypadku sprawdzi się śpiwór model 12:
alt
Główną cechą tego śpiworka jest zamek pośrodku i niewielka szerokość.  Zamek na środku śpiworka ułatwia umieszczanie dziecka wewnątrz wózka. Nie trzeba manipulować po bokach malucha, gdzie i tak jest ciasno, a zamki byłyby tak poskręcane, że ciężko byłoby je odsuwać.
35 cm do 38 cmPrzy tej szerokości wózka możemy mieć już wybór pomiędzy śpiworkami wełnianymi i polarowymi.  Oprócz modeli do węższych wózków możemy brać także pod uwagę poniższe modele:
Model 6- wełnaalt
Ten model ma wprawdzie 45 cm szerokości, ale kołderka w tym śpiworku, czyli zdejmowany wierzch ma szerokość tylko 32 cm, przez co zamki leżą prosto i bardzo łatwo je rozpinać.
Model 28- wełnaalt
Model 28 powstał na bazie śpiworka model 6, jedyna różnica to dodatkowy haft, więc ma wszystkie cechy modelu 6, opisanego wyżej
Model 13- polaralt
W śpiworze z polaru jest więcej miejsca w środku dla malucha, gdyż odpada grubość wewnętrznej wyściółki z wełny. Nie będzie więc tak przeszkadzać jego większa szerokość.Konstrukcja tego śpiworka jest "pudełkowa" tzn. śpiworek ma wyprofilowane boki, a kołderka z zamkami znajduje się na wierzchu.
Model iGROW S20+
Wielofunkcyjny śpiworek rosnący wraz z dzieckiem. Szerokość śpiwora to 40 cm, więc będzie pasować nawet do wąskich wózków. Sympatyczny materiał typu melanż.
od 39 do 45 cmTutaj możemy mieć już całkiem swobodny wybór śpiworków. Oczywiście sprawdzą się wszystkie modele wymienione wyżej. Oprócz tego można dodatkowo brać pod uwagę następujące modele:
Model 20- polaralt
Wyjątkowy śpiwór dwuczęściowy. W wersji krótszej ma 83 cm długości. Po dodaniu przedłużenia osiągamy 106 cm długości. Śpiworek ten wystarczy na 2-3 sezony i rośnie wraz z dzieckiem.
Model 20- wełnaalt
Wyjątkowy śpiwór dwuczęściowy. W wersji krótszej ma 83 cm długości. Po dodaniu przedłużenia osiągamy 106 cm długości. Śpiworek ten wystarczy na 2-3 sezony i rośnie wraz z dzieckiem.
Model 20- wełna
wersja pikowana
alt
Śpiwór dwuczęściowy, identyczny jak powyższy model 20, tylko w wersji pikowanej. Długość, rozstaw otworów i szerokość identyczne jak model 20.
Model 20 exclusive-
wełna, wersja
pikowana
śpiwór do wózka dwuczęściowy Womar
Śpiwór dwuczęściowy, identyczny jak oba powyższe modele 20, tylko w wersji o innym kształcie pikowania. Długość, rozstaw otworów i szerokość identyczne jak model 20.
Model 61- wełnaalt
Fajny jednoczęściowy pikowany śpiworek. Ciekawostką jest zaokrąglony dół, szczególnie przydatny w głębokich wózkach z mocno zaokrągloną częścią na nóżki dziecka.
model 25- wełna,
szerokość 45 cm,
długość 120 cm
alt
Wyjątkowy śpiwór o długości 120 cm i szerokości 45 cm. Specjalny model dla starszych dzieci.
powyżej 45 cmDo takich wózków pasują wszystkie wyżej wymienione śpiworki i będą w nich wspaniale się układać. Można jednak brać także dodatkowo pod uwagę poniższe modele:
model 25- wełnaalt
Fajny śpiworek z przeszyciami i haftem do szerszych wózków.
model 25- wełna,
szerokość 53 cm,
długość 120 cm
alt
Wyjątkowy śpiwór o długości 120 cm i szerokości 53 cm. Specjalny model dla starszych dzieci. Idealny do wózków dla dzieci niepełnosprawnych.

Nasz poradnik jest tylko sugestią w oparciu o doświadczenia klientów, którzy zechcieli z nami podzielić się uwagami.
Każdy śpiworek zmieści się do każdego wózka, kwestia estetyki ułożenia, zmarszczenia zamków, zawinięcia brzegów.
Wybór należy tylko do Państwa :-)

Przejdź do strony głównej